Mobilde Sohbet Keyfi

Mobilde Sohbet Keyfi


İstanbul Mobil Sohbet

odalarinda sizlerde yüzlerce insanlar ile güzel zamanlar saatler geçire bilirsiniz herşey sizin istediğiniz gibi olacak
Hayatımıza pek çok şey yer ediniyor ve belli bir zaman sonra yavaş yavaş sona eriyor. Bu sefer sizlerle paylaşacağım konu sevgili arkadaşlarım, Gerçek (real) ve Sosyal Medya (Sanal) arasında ki güzellikler ve zor durumları anlatacağım. Günümüz de belli olduğu gibi teknolojiyi kullanmayan kalmadı dünya da. Bir çok kişi teknolojiyi farklı konumlara farklı bir şekilde kullanıyoruz. Kimisi iş , kimisi, eğlence , kimisi haberleşme , kimisi ise hepsini birden kullanabiliyor. Şimdi ben hepsini birden kullananların arasındayım. Öncelikle cep telefonlarımızın teknolojide payı çok büyüktür. Neredeyse her an elimizde ve yanımızdadır. Telefonlarla uyuyan kişiler bile mevcut aslında. Sosyal medya vazgeçmilmez olmuş bir durumda aslında. Lakin ben sizleri şöyle eskilere götürerek farklı ama günümüzde sanallıkta yer edinmiş şeylerden bassedeceğim. Evet sevgili okurlarım 15 yıl öncesine gidecek olursak, bilgisayarların çok büyük önemi olduğu için sürekli bilgisayar başında vakit geçirmek isterdik ve geçirirdikte. Lise çağlarında eskisi olduğu gibi skype, facebook, ve diğer sosyal medyalar olmadığından sanal ortamı msn, ve irc programları sayesinde öğreniyor ve yaşıyorduk. Her ikisinide kullanan kişi olarak. Sohbet platformları yani irc dünyasında vakit geçirmek için uzun uzun bilgisayar başında kalırdık. Tüplü ekran karşısında. Sanal ortam 15 yıl öncesine kadar çok popiler ve kullanılabilir bir platformdur. Eskilerde kullanmıyan insanlar için, abes ve yalancı olan bu platform aslına bakıldığında, online olup kullanılmaya başlayınca sigara gibi bağımlılık etsinin olduğu aşikar olmuştur. Bunun nedesi ise dünyanın her yerinden insanlarla tanışıp bir çok şeyi paylaşarak vakit geçirmemizdir. Dostluk , arkadaşlık , sevgili daha da ötesi evlilik bile yapan insanlarımız olmuştur sanal alemden.

İstanbul Mobil Sohbet

Gerçekten büyük bir kitleye sahip olan sanal ortam sohbet platfromları, hızla yer edinmiş ve vazgeçilmez olmuştur. Aslında konuyu bağlamaya başlarsak daya açıklayıcı olurum real ve sanal alemle ilgili. Günümüze gelirsek eskiden daha önce belirttiğim gibi sanal alem de sürekli online olmak için bilgisayar başından kalmadığımız doğrudur. Bir an çıksak çok şey kaçırcakmış gibi hissediğimiz ve sohbetten eğlenceden ve bir çok paylaşımlardan geri kalacağız diye vakit geçirerek real hayattan yavaş yavaş uzaklaşmış oluyorduk. Real hayatı yaşıyamaz durumdaydık eski teknoloji ve sanal platformdan dolayı. Sohbet muhabbet öyle güzel sarıyordu ki real hayatta insanlarla diyalok kuramıyor ve dışarı çıkma isteğimiz git gide azalıyordu. Günümüzde ama bunu bizlere ayırt edilen teknolojiyi çok iyi şekilde kullanmaya başladık. Günümüze ve real (gerçek) yaşamımıza devam ederken artık geride kalmıyacak ve istediğimiz dilediğimiz yerlerde sosyal medya yanı sanal alem sohbet muhabbet platfromlarında güncel kalabilecektik. Teknolojinin hızla kullanıldığı günümüzde sanallık bakımından bir çok güzel şeyin ortaya çıkması, aslında sanal platfromlarda ticaret yapan insanlar içinde kolaylık sağlayıp gerçek yaşama döndürmüştür. O zaman size kısaca bassedeyim bu hayatımıza yön veren ve bizi gerçek yaşama geri döndüren sadece sanallıkla kalmayıp her iki durumuda bize yaşatan teknolojinin güzelliğini anlatalım. Dediğim gibi cep telefonları vazgeçilmez olduğunu hepimiz biliyoruz. Sohbet programları cep telefonlarımıza girmiş olduğu gibi de irc aleminde de cep telefonlarımıza girdi. Mobil sohbet dediğimiz uygulama öyle bir hızlı artış yaşadı ki sanal alemde bilgisayar üzerinden çoğu kullanıcı mobilsohbet uygulamasını kullanır oldu. Bilgisayarlar geri planda kalırken, Real (gerçek) hayatı sanal alemden ayırt etmeden dilediğimiz gibi istediğimiz yerde her türlü durumda kullanır hale geldik. Sohbet siteleri mobil kullanmaya başladığında daha da gelişerek radyo keyfini de mobilsohbette taşıdılar. Bilgisayar başında yayın yapmak zorunda olan radyo yayıncı arkadaşlarımızın bu kolaylığa hızla adapte olması güzel bir durumdur aslında. Radyo yayınını istediğimiz yerde istediğimiz şekilde yaparak aynı şekilde dinliyicilerimize de her türlü her yerde ulaşmak çok güzel bir uygulama olarak günümüze gelmiştir. Mobilsohbet bağlıyacak olursak, sevgili okurlarım Sanal alem ve gerçek hayatı birbirini iç içe yaşatarak çok güzel bir teknoloji kullanımına sahip olduk. Mobil sohbet uygulaması gerçekten kolay ve kullanışlıdır. Real ve sanal ortamda daha nice teknolojiler diliyelim o zaman. Bir başka yazımda görüşmek üzere.

İstanbul Mobil Sohbet

odalarinda yaşayacağiniz dostluklar sevgiler her zaman süreceğinden emin olun

YORUMLAR

çok guzel olmuşşş

yazanın elleri dert görmesin ne güzelde yazmış anlatmış herşeyi…

Bende yıllardır ircde bulunan biri olarak yeni teknolojileri takıp edıyorum ve en son kullanıcılara sunulan mobil de sohbet etmenin keyfini sürüyorum. Bilgisayara baglanmadan istedigim her yerde akıllı telefonumla sohbetten uzak kalmıyorum bundan daha güzeli ne olabilirki…

İstanbul mobil Sohbet

cok guzel olmuss

ankara mobil sohbet

anlatim cok guzel helal olsun

omegla sohbet sohbet hilbetSohbet Teması Sohbet Temaları Bedava Bahis