İzmir Sohbet

İzmir Sohbet


 

 İzmir Sohbet

Herkes bilir kahve yanlız da içilir ama çay asla yanlız içilmez. Çay demek bize göre birlikte toplanıp sohbet etmek birlikte olmak dertleşmektir.

Çayı tek basınıza içtiginiz de hiç bir tad alamaz mutlu olamazsınız. Bir demlik çay yaptıgımız da mutlaka yanımıza birilerini çagırır oturup sohbet ederiz.Toplanmak sohbet etmek konuşmak insanları mutlu eder, birlik beraberlıktir çay.
Çogumuz eskisi gibi büyük aileler, büyük evlerde oturmuyor bu nedenle konuşmayi dertleşmeyi unutmuşuz. Konuşup dertleşmedıgımız için yanlızlaştık ve dertlerimizi konuşup dertleşemedigimiz için herşeyi içimize atar olduk ve bu nedenle
sinirli bireyler olduk cıktı. Günümüz de büyük şehirlerde yaşıyor kücük evlerde oturuyor ve bu nedenle minik çekirdek aileler içinde yaşıyoruz.

Ama eskiden öylemiydi…
Babaanneler, dedeler, halalar, amcalar, yengeler ve hatta kuzenler ile birlikte oturuyor akşam yemeklerinde masalara doluşur ve yemeklerımızı yerdık.. Herkes gün içinde ki olayları yaşadıkları herşeyı paylaşır ve o aile içinde mutluluk, sohbet ve hatta kavgalar eksik olmazmış.
Ne güzelmiş oysa eskiden degilmi…

 İzmir Sohbet

Şimdilerde ise sadece akşam yemeklerin de bir araya gelen aileler olduk hatta akşam yemeklerinde bile bir araya gelmek cok cok zor hale geldı. Hafta sonları belki akrabalarımızı görebiliyor konuşabiliyoruz.

Kimine göre belki yanlız yaşamak cok iyi kimine göre de eski günler iyi bu konu tartışilabilinir ama hiç kimse eskisi gibi mutlu aileler mutlu kişiler oldugumuzu söyleyemez.

Çünkü konuşmak dertleşmek güvenmek insanların temel ihtiyaclarından. Temel ihtiyacımız olan konuşmak dertleşmek ve hatta güvenebilmek günümüz de okadar güç ki etrafımız da cok fazla fırsatcı güvenilmez fesat insanlar varki
Ben ve benim gibi arkadaşlar bir sohbet sunucusunda buluştuk ve her gün sunucumuzda aile ortamında bir bardak çay tadında günlük neler konuşulur herşeyimizi burada konuşabiliyor ve hatta biliyormusunuz real hayatımız da etrafımızda ki bir çok kişiden daha cok güvenebilecegimiz kişilerden daha cok güvendigimiz bir ortam oluşturduk
Sizler de sohbet etmenin güvenmenın ayrıcalıklarını unutmuş ve yenıden tatmak isteyenlerdenseniz mobilsohbett.com sunucumuza bekleriz.
Unutmayın bir bardak çay keyfi ile sohbet bizimle cıkar…

 İzmir Sohbet

YORUMLAR

omegla sohbet sohbet hilbetSohbet Teması Sohbet Temaları Bedava Bahis